Oude gevel opgevangen door staalconstructie

Oude gevel opgevangen door staalconstructie


Centrumplan Brouwerspoort in Cobouw

03.03.09 21:30

 

Samenspel tussen techniek en politiek: met kunst- en vliegwerk wordt laatste stukje industrieel erfgoed in Veenendaal bewaard

Alleen de monumentale gevel van de voormalige Hollandia Wolfabriek staat nog overeind met behulp van een speciaal hiervoor geconstrueerde staalconstructie op een eigen fundering. Achter deze gevel komt verrijst een nieuw kantoorpand (met een parkeergarage) en het cultuurcluster, waarin o.a. de bibliotheek een plaats krijgt.

 

De ooit eens 22 meter hoge fabrieksschoorsteen staat nu in delen op het bouwterrein en krijgt in het nieuwe bouwplan een markante plaats. Zo markant dat de schoorsteen de kruising vormt van de x- en y-as op de tekeningen. Nog een detail: de schoorsteen staat op het dek van de nieuwe parkeergarage.